Jak firmy motywują swoich pracowników? Sprawdzone metody motywacji kadry w firmie na przykładzie PARETTi

Systemy motywacyjne to ważny temat w każdej firmie, szczególnie po okresie covidowym, kiedy wiele firm z dużej ilości benefitów zrezygnowało.

 Nowoczesne systemy motywacyjne to innowacyjne podejście do zarządzania zasobami ludzkimi, które zakłada zapewnienie pracownikom odświeżającej przerwy od codziennych obowiązków zawodowych. Ta inicjatywa nie tylko pozwala pracownikom na zregenerowanie sił i naładowanie baterii, ale przynosi również korzyści dla samej organizacji.

Czy warto organizować imprezy i wyjazdy integracyjne?

Tradycyjnie, urlop pracowniczy był postrzegany jako czas, w którym pracownicy korzystają z zasłużonego odpoczynku. Jednak wyjazd firmowy idzie o krok dalej. Pracodawcy rozumieją, że zadowoleni, zdrowi i zmotywowani pracownicy są kluczowymi czynnikami sukcesu organizacji. Dlatego też starają się zapewnić swoim pracownikom unikalne doświadczenia, dostosowane do ich potrzeb. Takie wydarzenia są organizowane w celu zacieśnienia więzi między członkami zespołu, rozwijania komunikacji oraz budowania pozytywnych relacji. 

W naszej firmie Paretti, minimum raz w rok wyjeżdżamy na wspólny wyjazd. Takie chwile pozwalają nam oderwać się od pracy i zrelaksować w ciekawym otoczeniu. Wspólne spędzanie czasu wzmacnia więzi między członkami zespołu i tworzy niezapomniane wspomnienia. 

Nasze dotychczasowe wyjazdy były bardzo zróżnicowane, np:

 • wspólne wyjście do teatru, a w kolejnych dniach zwiedzanie stolicy,
 • wyjazd nad morze, połączony ze zwiedzaniem stoczni Gdańskiej,
 • spływ pontonami i wyjście w góry
 • park linowy
 • czy w tym roku zwiedzanie Sasko-Czeskiej Szwajcarii

Po pierwsze, taki wyjazd integracyjny sprzyja budowaniu zaufania między pracownikami. Gdy wszyscy spotykają się w nieformalnym otoczeniu, mają okazję poznać się lepiej i nawiązać bliższe relacje. Wspólne przeżycia, takie jak wspólna zabawa, sportowe aktywności czy rozwiązywanie problemów w zespołowych grach, umożliwiają wzajemne zrozumienie i lepsze porozumienie.

Po drugie, wyjazd integracyjny może wpływać na poprawę komunikacji w zespole. Podczas takiego wydarzenia pracownicy mają okazję porozmawiać na różne tematy, niezwiązane bezpośrednio z pracą. Wymiana doświadczeń, pomysłów i opinii sprzyja tworzeniu bardziej efektywnego środowiska pracy, w którym wszyscy czują się swobodnie wyrażać swoje opinie.

Z każdego wyjazdu wracamy zrelaksowani i gotowi na nowe zawodowe wyzwania.

Jakie są inne formy doceniania pracownika?

 • Dłuższe okresy urlopu, lub skrócenie czasu pracy – 
 • w Paretti od ponad roku funkcjonuje 38 godzinny tydzień pracy, w każdy piątek kończymy zawodowe obowiązki o godzinie 14’tej.
 • u jednego z naszych klientów, wszyscy pracownicy otrzymują dwa dni dodatkowego urlopu w ciągu roku
 • u innego naszego klienta, każdy pracownik z okazji swoich urodzin otrzymuje jeden dodatkowy dzień urlopu w roku
 • specjalne programy premiowe,
 • w Paretti, każdy pracownik otrzymuje dodatkowe premie miesięczne i kwartalne za realizację celów, dodatkowo za pomysły usprawniające pracę i inne ciekawe wnioski innowacyjne
 • w wielu firmach funkcjonuje KAIZEN – czyli filozofia ciągłego ulepszania – pracownicy są wynagradzani za pomysły jak usprawnić, zmienić na lepsze organizację pracy
 • nagrody za wyjątkowe osiągnięcia, lub za wysługę lat

w Paretti od trzech lat, najlepsi rekruterzy są wynagradzani wyjazdem szkoleniowym w ciekawe miejsca, w zeszłym roku była to Barcelona, a w tym roku planowany jest wyjazd do Rzymu

 • wsparcie w rozwijaniu zainteresowań pozazawodowych, poprzez system kafeteryjny, gdzie każdy pracownik samodzielnie decyduje z jakich benefitów dodatkowych chciałby korzystać,
 •  wspieranie dbania o zdrowie, np poprzez karty multisport

w Paretti wspólnie bierzemy udział w wielu inicjatywach sportowych, jak np lekcje jogi, starty w biegach, itp.

Sprawdzone metody motywacji kadry na przykładzie agencji pracy PARETTi

Gdy pracownicy mają szansę na odpoczynek i spełnienie swoich indywidualnych potrzeb, są bardziej efektywni i produktywni po powrocie do pracy. Odświeżeni i zmotywowani, podejmują się zadań z większym entuzjazmem i kreatywnością. Zwiększa się również poziom zaangażowania i lojalności wobec organizacji.

Doceniania pracowników stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Dlatego warto inwestować w inicjatywy, które pomagają pracownikom zregenerować siły i naładować baterie. Taka dbałość o zasoby ludzkie przekłada się na efektywność organizacji i jej zdolność do osiągania sukcesów.

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi