ANALIZA OPOLSKIEGO RYNKU PRACY – SIERPIEŃ 2022

ANALIZA OPOLSKIEGO RYNKU PRACY – SIERPIEŃ 2022

Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

ANALIZA OPOLSKIEGO RYNKU PRACY – SIERPIEŃ 2022

 

         W sierpniu na opolskim rynku pracy wielu pracodawców poszukiwało pracowników na stanowiska produkcyjne, ale również do pracy biurowych, gdzie ofert pracy w tym okresie pojawiło się najwięcej. Jak zawsze pożądani są specjaliści ds. księgowości, pracownicy  działów logistycznych oraz  kadra administracyjno-biurowa. W ogłoszeniach pojawiły się również rekrutacje na stanowiska wyższego szczebla, takich jak menedżerowie, kierownicy, a nawet dyrektorzy. Z tego powodu w tym sektorze zarobki na danych stanowiskach różnią się zasadniczo od siebie.

Jakie są przeciętne stawki wynagrodzeń w pracy biurowej?

Analiza pokazała, że w przypadku stawek na stanowiska biurowe średniego szczebla stawki mieszczą się w większości w przedziale od 4500  do 6250 pln brutto. 

Ciekawostka → Istotne jest, że większość firm, które szukają pracowników na stanowiska biurowe to firmy o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym w wielu ofertach mile widziana była znajomość języków obcych, głównie języka angielskiego i niemieckiego. 

      Bezustannie, kolejną grupą najliczniej poszukiwanych pracowników, byli pracownicy produkcyjni, wśród których firmy najczęściej potrzebują operatorów wszelkich maszyn i urządzeń, montażystów oraz pomocników. Stawki na produkcji sięgają nawet do 8500 pln brutto, jednak najczęściej widełki wynagrodzeń w tym sektorze oscylują w przedziale od 3500 do 4800 pln brutto. 

      Na kolejnej pozycji znaleźli się pracownicy magazynowi oraz fachowcy z obszaru produkcyjnego. Największym zainteresowaniem pracodawców wśród fachowców cieszą się, m.in. spawacze i ślusarze, operatorzy CNC oraz specjaliści w zakresie kontroli jakości. 

     Na dalszych miejscach znaleźli się handlowcy i pracownicy sklepów, gdzie najwięcej ofert pracy dotyczyło wykładania towaru w sklepach spożywczych. Taka praca jest dobrą alternatywą dla uczniów i studentów oraz osób które szukają dodatkowego zarobku do zasilenia domowego budżetu. 

     Następną grupą byli specjaliści z obszaru utrzymania ruchu. Nasze wieloletnie doświadczenie rekrutacyjne pokazuje, iż większość firm jest stale otwarta na pracowników wyspecjalizowanych w tym obszarze. 

     Nasza analiza rynku pracy pokazała, że sporo Pracodawców nadal nie jest chętna do ujawniania stawki Kandydatom na początku procesu rekrutacji oraz jest otwarta na negocjacje wysokości wynagrodzenia. Jest ono oczywiście zależne od doświadczenia osoby na danym stanowisku oraz posiadanych kompetencji.  

Analiza opolskiego rynku pracy została opracowana na podstawie stron internetowych: www.pracuj.pl i www.olx.pl. 

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową www.paretti.pl oraz do zapoznania się z naszymi ofertami pracy.

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi