Branża finansowo-księgowa bez tajemnic

Nudna i zbyt trudna praca na początek?

 

Wszystkie najbardziej odpowiedzialne zadanie nie spadają niespodziewanie na głowę nowego pracownika. Najpierw jest etap przyuczenia i zapoznania się z funkcjonowaniem firmy. Przydział obowiązków księgowego jest uwarunkowany rodzajem świadczonych usług przez firmę i jej wielkością, a przede wszystkim stanowiska, jakie zostanie przydzielone pracownikowi na początku. Przydzielenie stanowiska wiążę się też z rodzajem doświadczenia kandydata, tak jak w każdym zawodzie. Zaczyna się jako referent, który zajmuje się mniej odpowiedzialnymi zadaniami niż główny księgowy w firmie.

Wbrew pozorom, księgowość nie wiążę się z nudą, bo to praca z klientami, a każdy z nich jest ciekawy na swój sposób. Ponadto, prawo podatkowe się zmienia, co prowadzi do ciągłego rozwoju w zawodzie.

Księgowość nie jest taka straszna na jaką wygląda, tym bardziej że, wiele firm oferuje  możliwość przyuczenia do pracy. Sprawdź jedną z takich ofert klikając tutaj.

O czym warto pamiętać?

 

Jest to branża rozchwytywana i pewna pod względem ofert pracy. Dopóki nie zabraknie różnego rodzaju firm, dopóty będzie potrzebny specjalista ds.finansów – czyli zawsze.

Należy pamiętać, że aby dostać pracę w tej branży trzeba spełniać kryteria o niekaralności, posiadać pełną zdolność do prawnych czynności i posiadać swoje ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Praca w księgowości nie polega tylko na liczeniu! Regularność w aktualizacji wiedzy z zakresu prawa podatkowego i programów księgowo-kasowych jest naturalnym zabiegiem w celu zapewnienia sobie stabilnej pracy.

Dobra organizacja pracy – to ważna cecha, w pracy księgowej jest nieodłącznym elementem szczególnie w czasie rozliczeń na początku roku. Gdy umiejętnie rozplanujesz zadania terminowo zrealizujesz swoje zadania.

To nie tylko praca z liczbami, a także z ludźmi, udział w życiu firmy i wpływ na jej rozwój. Księgowi zajmują się często doradztwem finansowym, a w wyjątkowych sytuacjach mogą reprezentować klienta w postępowaniach urzędowych. Jednak bez obaw, jeśli nie dopuściłeś się poważnych błędów w rozliczeniu, za błędy podatkowe odpowiada podatnik, nie księgowa czy biuro podatkowe, którym zlecono rozliczenia.

Prowadzenie kalkulacji i dokumentacji przez księgowego jest zautomatyzowane, dzięki czemu praca przebiega szybciej i łatwiej.

Czy warto pracować w branży finansowo-księgowej?

 

Warto. Patrząc na rozwój technologiczny, ciągłe zmiany i globalizację – zawód w księgowości zyskuje na znaczeniu. Duże przedsiębiorstwa zagraniczne zajmują się księgowością i rachunkami dla firm z całego świata, a ich w Polsce przybywa. Firmy zagraniczne kojarzą się także z większymi perspektywami finansowymi i wysokim rozwojem zawodowym w przyszłości.

Często spotykamy się z zapytaniami od kandydatów szukających doświadczenia na rynku pracy, gdzie mogą je zdobyć, skoro pracodawcy często wymagają od nich na start doświadczenia w branży.

Teraz coraz więcej firm oferuje możliwość przyuczenia do zawodu bez wcześniejszego doświadczenia. Zapewniają szkolenia i możliwość zdobycia pierwszej praktyki zawodowej od podstaw dla osób, chcących się uczyć i rozwijać swoje kompetencje.

W każdej branży jest zakres wymagań, które trzeba spełniać by efektywnie pracować. Trzeba zatem regularnie rozwijać swoje kompetencje i umiejętnie korzystać z ofert proponujących zatrudnienie z możliwością przyuczenia do pracy.

Pamiętajmy zatem, że mając właściwie przygotowanie do zawodu księgowego, można czerpać satysfakcję ze zrealizowanych dobrze zadań, które polegają na Twojej wiedzy, bystrości umysłu i dokładności!

 

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi