W którym kraju europejskim zarabia się najlepiej?

18 marca Główny Urząd Statystyczny podał, że średnie polskie wynagrodzenie w lutym 2020 r. wyniosło 3 846 zł netto, czyli około 846,79 EUR. A jak to wygląda u naszych sąsiadów?

Gdzie wyjechać do pracy?

 

W Holandii średnie zarobki były na poziomie 2 200 EUR netto, czyli około 10 000 zł miesięcznie. Bardzo podobnie wygląda średnia wynagrodzeń w Niemczech, która wyniosła około 2300 EUR, czyli około 10 450 zł. Liderem wśród krajów europejskich, w których mamy oferty pracy jest niewątpliwie Szwajcaria – gdzie zarobki wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

W 2019 roku średnie wynagrodzenie wyniosło 12 392 CHF, czyli zawrotne 53 000 zł. Oczywiście te dane to jedynie średnia, wynagrodzenia w każdej branży różnią się. Patrząc na te statystyki nie można się dziwić, że część Polaków wybiera te kraje na wyjazd zarobkowy. Ciężko wybrać, który z tych krajów jest najlepszą opcją opierając się jedynie na średnich zarobkach. Koszty życia znacznie się w nich różnią, dlatego przedstawiamy porównanie cen kilku produktów w tych krajach. Będzie to bochenek chleba, opakowanie czekolady, 250 gram kawy i 1kg piersi z kurczaka.

gdzie wyjechac do pracy

ceny produktow w zlotowkach

 POLSKA                       HOLANDIA                   NIEMCY                 SZWAJCARIA

 

Mam nadzieje że to zestawienie ułatwi wam podjęcie decyzji czy pozostać w Polsce, czy wyjechać do pracy za granicą. Oferty pracy w Polsce jak i w Unii są dostępne na naszej stronie

 

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi