Słodkie kłamstewka kandydatów

 

Setki telefonów, spotkań, maili i długich rozmów– tak w skrócie można opisać pracę rekrutera. To właśnie praca z ludźmi oraz możliwość poznawania osób pełnych pasji, nietuzinkowych zainteresowań, nastawionych na nowe wyzwania i doświadczenia,  sprawia, że praca przy projektach rekrutacyjnych jest niezwykle ciekawa i satysfakcjonująca.

 

Mogłoby się wydawać – praca idealna. Nie zawsze jednak bywa tak kolorowo!

Kiedy do akcji wchodzą małe a czasem i całkiem spore kłamstewka Kandydata, biedny rekruter pozostaje bezradny

Istnieją klasyki, którymi potencjalni, przyszli pracownicy bez wahania się posługują – choć mocno oklepane, nadal na czasie

Wyobraźcie sobie radość rekrutera, który myśli, że znalazł Kandydata idealnego! Świetnie przygotowane CV, dobre doświadczenie, wpisana bardzo dobra znajomość języka obcego, odpowiednie umiejętności….No nic trzeba szybko działać, żeby Kandydat nam nie uciekł. Dzwonimy! Rozmowa trwa już dłuższy czas, wszystko przebiega bardzo dobrze, aż do momentu, kiedy pada magiczna weryfikacja języka obcego. Wtedy nagle Kandydat traci zasięg, źle nas słyszy, warunki wokół nie są odpowiednie, żeby swobodnie kontynuować lub nie może już dłużej rozmawiać, bo jednak bardzo się spieszy i prosi o inny termin rozmowy. I tu nasz kontakt się urywa, bo niestety Kandydat już więcej nie odbiera, a my nie zdążyliśmy nawet zaprosić go na spotkanie.

Nasza rada: piszcie prawdę w CV, żeby uniknąć kłopotliwych sytuacji i podejmijcie wyzwanie weryfikacji, a nóż znajomość języka okaże się lepsza niż przypuszczaliście – sami niejednokrotnie się o tym przekonaliśmy

Jak się jednak okazuje nawet i po pozytywnym przejściu rozmowy i potwierdzającej decyzji Kandydata o podjęciu pracy, mogą wystąpić niechciane niespodzianki. Niestety wciąż się zdarza, że po badaniach lekarskich, ba nawet po podpisaniu umowy z Pracodawcą, Kandydat postanawia nie stawiać się więcej w firmie. Wydawałoby się – sytuacja nie do pomyślenia, a jednak ostatnio dość częsta.

Nasza rada: jeżeli z góry wiesz, że dana praca Cię nie interesuje i nie podchodzisz  do niej poważnie, być może warto poczekać, na tą odpowiednią dla Ciebie lub poszukać jej wtedy, kiedy będziesz na to gotowy. Natomiast w sytuacjach nagłych, awaryjnych pamiętaj, że po drugiej stronie też jest człowiek, który potrafi wiele zrozumieć , zawsze więc możesz się skontaktować i wyjaśnić sytuację.

Wiemy i rozumiemy, że rozmowy kwalifikacyjne nie należą może do najprzyjemniejszych rzeczy – w końcu sami też kiedyś szukaliśmy pracy, jednak należy pamiętać, że każde takie spotkanie daje nam cenne doświadczenie, uczy nas czegoś nowego, no i z pewnością przybliża nas do znalezienia dobrej i satysfakcjonującej pracy.

 

Zostaw nam swoje CV!

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi