Za nami kolejna edycja Akademickich Targów Pracy na Politechnice Opolskiej
PARETTi, jako firma rekrutacyjna wspiera studentów w ich pierwszych oraz kolejnych poczynaniach zawodowych, dlatego i tym razem nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu 🙂
W tym roku prelegentami z naszego ramienia były Daria Jama i Kalina Redel, które od kilku lat działają w obszarze rekrutacji, m.in. z opolskimi przedsiębiorcami.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od niezwykle ciekawego badania, mającego na celu zweryfikowanie oczekiwań studentów wobec potencjalnych pracodawców oraz pokazującego, które elementy są dla nich najważniejsze przy wyborze danej oferty pracy. Wyniki badań będziemy chcieli omawiać z przedsiębiorcami, tak aby mogli wypracowywać najbardziej atrakcyjne systemy wynagrodzeń i benefitów dla potencjalnych, przyszłych pracowników.
—>>> To niejedyny krok w kierunku studentów, które poczyniło PARETTi. Na dniach zakończyliśmy organizowany przez nas konkurs „FIRMA SOLIDARNA ZE STUDENTAMI”. Dzięki tej inicjatywnie wskazujemy studentom, które firmy są otwarte na staże, praktyki czy zatrudnianie absolwentów.
—>>> Jesteśmy także twórcami innowacyjnej aplikacji, dzięki, której osoby uczące się mogą w sposób szybki i prosty otrzymać informację o pracy i za jednym kliknięciem zatwierdzić zlecenie w dogodnym dniu i godzinie. Dajemy możliwość pracy z elastycznym grafikiem i sporo studentów korzysta już u nas z takiego rozwiązania!
Poza tym omawialiśmy ze studentami wiele ciekawych i przydatnych zagadnień. Na pierwszym planie pojawiła się analiza lokalnego rynku pracy.
Jakie wnioski?
- Z pewnością takie, że rynek pracownika trwa nadal. Covid chwilowo zachwiał ten model ale ponownie wróciliśmy to tej tendencji. Dzięki temu Kandydaci poszukujący pracy nie narzekają na brak ofert pracy, mają także spore możliwości negocjacji wysokości wynagrodzenia oraz innych, coraz to nowszych udogodnień i benefitów.
- Rosną stale możliwości pracy dla studentów – przybywa firm dających możliwość elastycznego grafiku czy pracy w niepełnym wymiarze godzinowym.
- Bardzo dużą szanse zyskały osoby mieszkające daleko od miast, w których działają ich potencjalni pracodawcy – wiele firm w dobie pandemii otworzyła się na możliwość pracy w modelu hybrydowym lub pracę zdalną i póki co nic nie wskazuje na powrót do dawnego schematu pracy wyłączenie stacjonarnej.
- Obecni pracodawcy otwierają się także na osoby bez doświadczenia – stawiają na posiadane kompetencje miękkie, które nie są już tylko oklepanym banałem, jak często sądzono oraz wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole czy podczas studiów. Chcą osób chętnych do nauki i zmotywowanych do pracy, które będą mogli ukształtować pod kątem specyfiki swojego przedsiębiorstwa.
- Największe zapotrzebowanie jest stale w branży budowlanej, przemysłowej, produkcyjnej oraz usługowej – czyli praktycznie wszędzie.
Rozmawialiśmy także o:
- metodach szukania pracy,
- CV w kontekście wiarygodności i elementów, których najlepiej w nim unikać,
- rozmowie kwalifikacyjnej,
- roli mediów społecznościowych w poszukiwaniu pracy,
- metodzie hamburgera przydającej się życiu codziennym ale także wtedy, kiedy chcemy poprosić pracodawcę o wyższe wynagrodzenie.
Spotkanie zakończyło omówienie benefitów nowej generacji, o których więcej możecie znaleźć w naszym wcześniejszym artykule: https://b06.paretti.pl/HR/benefity-na-2022-rok/
Już czekamy na kolejne takie wydarzenia, a wszystkim studentom i absolwentom życzymy samych sukcesów i zdobycia w pełni satysfakcjonującej pracy!