Analiza opolskiego rynku pracy – maj 2023

Współcześnie rynek pracy jest pełen dynamiki i zmienności, co sprawia, że wiele osób stoi przed trudnym wyborem dotyczącym swojej kariery zawodowej. Aby ułatwić ten proces, przeprowadzaliśmy analizę rynku pracy przez kilka ostatnich miesięcy.

W naszym artykule przedstawimy wyniki tej analizy, koncentrując się na okresie od sierpnia 2022 roku do maja 2023 roku oraz na najbardziej poszukiwanych zawodach i branżach w województwie opolskim.

Bez zmian, najbardziej dominującym portalem w zakresie wystawionych ofert pracy jest olx.pl. W większości branż na drugim miejscu plasuje się portal Pracuj.pl, który dominuje w kategorii ,,Obsługa klienta”. Oferty z tego zakresu można sprawdzić na naszej stronie:

https://b06.paretti.pl/w1/praca/pracownicy-biurowi-ze-znajomoscia-roznych-j-obcych-61082/
https://b06.paretti.pl/w1/praca/pracownik-telefonicznej-obslugi-klienta-z-j-niemieckim-74892/
https://b06.paretti.pl/w1/praca/specjalista-ds-procesow-ksiegowych-z-jezykiem-niemieckim-59861/

W maju liczba ofert w stosunku do kwietnia minimalnie wzrosła – o 4%. Powiaty z największą liczbą ogłoszeń to Opole, Kędzierzyn – Koźle i Nysa.

Na podstawie wykresu można zauważyć, że w maju 2023 roku liczba dostępnych ofert w województwie opolskim nieco się zwiększyła w porównaniu do kwietnia. Jedynie w kategorii ,,Obsługa klienta” nastąpił minimalny spadek ofert. U nas możecie znaleźć oferty pracy z różnych branż. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

https://b06.paretti.pl/w1/praca/magazynier-operator-wozka-widlowego-84240/
https://b06.paretti.pl/w1/praca/operator-maszyn-pracownik-produkcji-59828/
https://b06.paretti.pl/w1/praca/brygadzistka-brygadzista-88802/
https://b06.paretti.pl/w1/praca/automatyk-69571/

Przygotowaliśmy analizę opolskiego rynku pracy przy użyciu platformy „jobmarketinsights.com”. Śledzenie zmian na rynku pracy jest z pewnością wartościowe, ponieważ pozwala poznać aktualne potrzeby pracodawców i pomaga w znalezieniu najlepszych ofert zawodowych.

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi