Konkurs dla firm „Firma solidarna ze studentami” – Gala 2022 r.

Skąd wziął się pomysł na taki konkurs w PARETTi?

„Firma solidarna ze studentami”- jaka jest geneza konkursu ? Jesteśmy opolską, lokalną firmą rekrutacyjną. Od lat wspieramy naszych klientów w rekrutacji pracowników w tym również największe firmy z Opolszczyzny. Podczas wieloletniej współpracy, poza brakiem na rynku specjalistów, zauważyliśmy, że nasi kontrahenci oferują często krótkoterminowe oferty, z elastycznym grafikiem, które są idealne dla osób w trakcie nauki. Z drugiej strony, wiemy jak wygląda sytuacja wśród osób młodych, uczących się, poszukujących swojej ścieżki zawodowej, którzy jednocześnie chcą się rozwijać w obranym przez siebie kierunku kształcenia, zarazem zarabiając.

Mając na uwadze potrzeby obydwu stron uznaliśmy, że konieczne jest zorganizowanie inicjatywy, która ułatwi ich wzajemne skojarzenie i pozwoli na łatwiejszą realizację zamierzonych celów obu stron, a co najważniejsze pozwoli zatrzymać młodych, wykształconych ludzi na opolskim rynku pracy.

 

Współorganizatorzy i Patroni konkursu „Firma solidarna ze studentami”

Głównym organizatorem i zarazem pomysłodawcą konkursu jest PARETTi.

Konkurs został współorganizowany we współpracy z Wydziałem Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej, Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego, Szkołą Cosinus w Opolu, Opolskim Centrum Rozwoju GospodarkiEUROPE DIRECT Opole.

Patronat honorowy nad inicjatywą objął:

Gala rozdania dyplomów laureatom I edycji konkursu

26 maja 2022 roku w Sali Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się uroczysta gala rozdania dyplomów laureatom konkursu.

 

Dzięki wynikom konkursu „Firma solidarna ze studentami”:
Studenci, uczniowie oraz słuchacze, zyskali wiedzę, gdzie mogą liczyć na zatrudnienie, staż, praktyki, czy możliwość wcześniejszego doskonalenia już w trakcie nauki;
Pracodawcy zyskają rozwiązywanie problemów kadrowych;
Region zyska dzięki lokacji absolwentów na opolskim rynku pracy.

 

Wyniki I edycji

 

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na www.firmasolidarnazestudentami.pl

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi aktualnymi ofertami pracy.

 

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi