Praca za granicą dla Specjalistów

praca za granica

 

Paretti od lat współpracuje z wieloma firmami na terenie całej Europy. Nasi Kandydaci są doceniani za swoją fachowość.

Obecnie mamy do dyspozycji kilkanaście różnych ofert pracy w różnych krajach europejskich, głównie dla specjalistów z danej dziedziny.

Co możemy zaproponować, co jest wymagane i potrzebne do podjęcia pracy?

Norwegia:

Od lat skutecznie realizujemy dwa nasze stałe projekty rekrutacyjne:

 • dla pielęgniarek
 • dla monterów wentylacji.

Nowością w naszej ofercie jest projekt rekrutacyjny dla:

 • pracownika remontowego – budowlanego – tzw „wykończeniowca” – chodzi o fachowców z zakresu montażu płyt KG, szpachlowania, malowania, układania płytek.
 • Aby podjąć pracę w tym zawodzie należy mieć doświadczenie w pracach wykończeniowych, być dyspozycyjnym do wyjazdu i chętnym na pracę w rotacji 1,5 miesiąca – 1,5 tygodnia. Co ważne – język angielski nie jest tu wymagany.
  Numer personalny, odpowiednik naszego numeru NIP firma organizuje na miejscu – nie trzeba się tym martwić

Finlandia:

W 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z fińską firmą zatrudniającą zbrojarzy. Przedstawiciele tej firmy przylatują co kilka tygodni do Warszawy na spotkania rekrutacyjne, w których mogą wziąć udział zbrojarze z min. 3-4 letnim doświadczeniem w pracy na budowach.

Co jest niezbędne do podjęcia pracy? Pojawienie się na spotkaniu

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana. Mile widziana jest umiejętność czytania rysunku technicznego oraz doświadczenie w spawaniu.

Przed podjęciem pracy niezbędne jest wyrobienie tzw zielonej karty. Tutaj również firma zapewnia i opłaca cały proces związany z załatwieniem formalności.

Podobnie jak w Norwegii praca jest na zasadzie rotacji. W Finlandii jest to system 8 tygodni -2 tygodnie.

Holandia:

Niewątpliwie najwięcej ofert pracy mamy obecnie na terenie Holandii. Również są to głównie stanowiska specjalistyczne. Do tej pory udało nam się skutecznie zrekrutować fachowców z takich dziedzin jak:

 • lakiernictwo samochodowe,
 • lakiernictwo przemysłowe,
 • mechanika samochodowa,
 • montaż izolacji przemysłowej,
 • montaż rusztowań,
 • stolarstwo, dekarstwo,
 • montaż regipsów/sufitów podwieszanych,
 • hydraulika,
 • elektryka.

Co jest potrzebne do podjęcia pracy w Holandii?

Poza doświadczeniem w zawodzie zazwyczaj jest to:

 • komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego
 • własny samochód.

Swobodne komunikowanie się w pracy jest ważne – stąd wymóg odnośnie języka. Samochód – najłatwiej i najszybciej jest przedostać się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy własnym środkiem transportu. Dodajmy jednak, iż jest możliwe podjęcie pracy w przypadku kandydatów nie spełniających tych wymagań – wtedy najlepiej jest łączyć pracowników w grupy 2 – 3 osobowe, z których jedna osoba spełnia jeden z koniecznych wymogów.

Z wymagań formalnych – ważny jest certyfikat VCA oraz numer BSN.

Dla fachowców pracujących na budowie niezbędny jest certyfikat VCA- dokument potwierdzający szkolenie z zakresu bezpieczeństwa pracy. Jest on ważny 10 lat.

Numer BSN – odpowiednik polskiego numeru NIP, zwany również numerem „Sofi”. Jeśli jadąc do pracy do Holandii nie posiadasz jeszcze numeru BSN – wystarczy jedna kilkuminutowa wizyta w urzędzie holenderskim.

Szwajcaria:

Również w 2018 roku podjęliśmy współpracę ze szwajcarską firmą zatrudniającą fachowców. Tutaj szansę na podjęcie pracy mają osoby specjalizujące się w:

 • elektryce,
 • stolarstwie budowlanym,
 • montażu rusztowań.

 

Niezbędna u każdego kandydata jest umiejętność porozumiewania się w języku niemieckim. Pozwolenie na pracę w Szwajcarii organizowane jest przez firmę. Często oferty pracy są “na już”. Jeśli więc jesteś osobą z doświadczeniem w wyżej wymienionych zawodach, mówisz po niemiecku i jesteś dostępny do wyjazdu za granicę – zapraszamy do kontaktu

Irlandia:

Tutaj szansę na pracę mają monterzy klimatyzacji. Jako że jest to kraj anglojęzyczny – potrzebna jest znajomość języka no i oczywiście  – znajomość branży. Co ważne – po min. 1 miesiącu pracy na miejscu w Irlandii istnieje możliwość wyjazdu na delegację do innego kraju w Europie. Wiąże się to z różnymi benefitami  w postaci diet i dodatków finansowych.

Wszelkie formalności niezbędne do podjęcia pracy, typu numer PPS – Don’t worry, the company will take care of it for you

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi