TOP 3 ŚWIĄTECZNYCH TRADYCJI ZACHODU

swiateczne tradycje

TOP 3 ZIMOWO – ŚWIĄTECZNYCH TRADYCJI NASZYCH ZACHODNICH SĄSIADÓW, KTÓRE WARTO WYPRÓBOWAĆ!

W ostatnim czasie opolski rynek pracy przyciągnął międzynarodowe i nowoczesne firmy, które poszukują osób ze znajomością języka niemieckiego. Z pewnością wybór Opola na lokalizację tego typu przedsiębiorstw był podyktowany sporą ilością osób ze znajomością właśnie tego języka, która zamieszkuje Opolszczyznę, ale nie był to pewnie jedyny powód, bo przecież nasz region jest niezwykle atrakcyjny pod wieloma względami!

 

W związku z tym, z myślą o obecnych i przyszłych pracownikach, którzy na co dzień pracują lub będą pracować z Klientem z Niemiec, przy patrzyliśmy się nieco bliżej, jak nasi sąsiedzi obchodzą Święta Bożego Narodzenia, czym się wyróżniają i co oferują w tym magicznym okresie.

Poniżej TOP 3 świątecznych dobroci, które szczególnie przypadły nam do gustu

 

Nietypowe Kalendarze Adwentowe – Adventskalender

W Niemczech możemy spotkać, najbardziej różnorodne i niespotykane kalendarze adwentowe.

Tu każdy może znaleźć coś dla siebie. Najbardziej popularne są oczywiście te dla dzieci – przeurocze, w kształcie domku z dwudziestoma czterema okienkami, gdzie w każdym ukryty jest pyszny smakołyk.

 

Dorośli także nie zapominają o sobie i tak na przykład panie mogą skorzystać z:

  • Nagellack-Adventskalender, kalendarza z lakierami do paznokci,
  • Panowie z Bier-Adventskalender für Männer z ich ulubionym piwkiem,
  • a fani kawy z Kaffee-Adventskalender, z przeróżnymi rodzajami kaw.

 

To tylko kilka z licznych i ciekawych pomysłów na kalendarze adwentowe, które zainspirowały nas do
stworzenia własnego – kalendarz w formie słowniczka przydatnych słów i zdań w języku niemieckim.
Każdego dnia otwieramy kolejne okienka i uczymy się czegoś nowego! SPRÓBUJCIE!

 

Jarmark bożonarodzeniowy – die Weihnachtsmärkte

 

Jak się okazuje tradycja robienia jarmarków świątecznych jest najdłuższa właśnie w Niemczech. Na podziw zasługuje ogromna ilość jarmarków, o różnych tematykach i niezwykle bogatych kulturowo. Te bajeczne miejsca oferują wspólne kolędowanie, wspaniałe występy, a także możliwość poznania tradycyjnych, świątecznych przysmaków, takich jak pierniczki, grillowane kiełbaski, prażone orzechy, aromatyczny, grzany rum i oczywiście wino (przepis na pysznego grzańca z przytupem w wersji niemieckiej zamieszczamy poniżej. Na naszej liście TOP 3 Glüwein zasłużył na osobną pozycję – my go uwielbiamy )

 

Grzane wino – Glühwein

  • butelka czerwonego wytrawnego wina
  • 1/4 szklanki brandy
  • 2/3 szklanki cukru lub miodu
  • 1 pomarańcza
  • 8-10 goździków
  • 3 kawałki cynamonu
  • łyżeczka startego świeżego imbiru

 

Wino należy wlać do garnka, dodać cienkie plasterki pomarańczy, przyprawy, cukier oraz brandy. Następnie powoli podgrzewać ale nie zagotować, jednak nie krócej niż 20 minut.

BON APPETIT!

Na deser jeszcze mała ciekawostka!

Znane, niezwykle ważne i uwielbiane przez Nas wszystkich symbole Świąt Bożego Narodzenia – związane są właśnie z Niemcami, mowa oczywiście o choince – Tannenbaum oraz kolędzie Cicha Noc – Stille Nacht, Heilige Nacht. Tradycja dekorowania tych wspaniałych drzewek wywodzi się z tego kraju, a oryginalny tekst jednej z najbardziej znanych kolęd jest w języku niemieckim.

Znajomość tradycji naszych zachodnich sąsiadów z pewnością przyda się wszystkim,  którzy ubiegają się o pracę w firmach, gdzie znajomość języka niemieckiego jest wymogiem koniecznym i gdzie na co dzień współpracuje się z partnerami z Niemiec.

Na chwilę obecną mamy sporo wakatów w różnych niemieckojęzycznych firmach, gdzie pracę znajdą zarówno osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w pracy biurowej, jak i te osoby, które mogą pochwalić się dodatkowymi kompetencjami, głównie w branży IT, lub w księgowości.

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi