Prawdziwe oblicze agencji pracy

prawdziwe oblicze agencji

 

Jaka pokutuje opinia o Agencjach Pracy, a jaka jest ich faktyczna rola obecnie? Czy warto z Agencją Pracy współpracować?

Chyba mało kto przypuszczał, że firmy rekrutacyjne będą odgrywały tak ważną rolę, jak obecnie. Okazuje się, że zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie na rynku pracy,  spowodowały, że większość kluczowych „graczy”, a więc dużych i międzynarodowych Pracodawców, korzysta ze wsparcia firm, takich, jak nasza – STAJĄC SIĘ TYM STAMYM STAŁYMI PARNERAMI W CODZIENNYCH DZIAŁANIACH REKRUTACYJNYCH.

 

Jeszcze całkiem niedawno, Agencja Pracy kojarzyła się Kandydatom wyłącznie z:

 

  • pracą za granicą,
  • zatrudnieniem tylko wakacyjnym, bardziej dorywczym,

 

lub, co niestety pokutuje do dzisiaj, a co nie jest prawdą:

  • wyłącznie „śmieciową umową” ,
  • gorszymi warunkami pracy
  • marnymi stawkami.

 

Niestety  lata działalności agencji na rynku, przyczyniły się do niezbyt pochlebnych opinii na ich temat i z pewnością wynika to ze złych doświadczeń wielu osób, warto jednak pamiętać, że NIE ZAWSZE TAK JEST!

Dla wielu osób, firmy rekrutacyjne stały się szansą na „wejście” do dobrych i znanych firm, które nie byłoby takie łatwe bez naszego wsparcia. Przygotowujemy Kandydatów, aby jak najlepiej zaprezentowali się rozmowach kwalifikacyjnych i co ważne, zgłaszamy ich Kandydatury bezpośrednio do osób decyzyjnych i działów HR, co pozwala na bieżąco monitorować status rekrutacji i często znacznie przyspiesza drogę Kandydata do otrzymania danego stanowiska.

Prowadzimy sporo projektów rekrutacyjnych, w których Kandydaci zatrudniani są bezpośrednio przez Pracodawców i dotyczą one przeróżnych stanowisk: od operatorów maszyn, magazynierów, kontrolerów jakości, poprzez fachowców z obszaru utrzymania ruchu, liderów i brygadzistów, pracowników biurowych posiadających znajomość języków obcych, specjalistów w branży IT, inżynierów, aż po stanowiska kierownicze, najwyższego szczebla – AGENCJE PRACY STAŁY SIĘ WIĘC MIEJSCEM POSZUKIWANIA PRACY PRZEZ FACHOWCÓW I ŁĄCZĄCYM SPECJALISTÓW NAJWYŻSZEJ RANGI Z RENOMOWANYMI FIRMAMI.

Ciekawą natomiast alternatywą dla osób uczących się, z różnych względów szukających pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy czy chcących jedynie dorobić do swojej stałej pensji,  jest praca tymczasowa, która w wielu przypadkach byłaby po prostu niemożliwa bez pośrednictwa Agencji. Również sporo Pracodawców, korzysta z tego typu rozwiązania w przypadku chęci sprawdzenia, jak Kandydat odnajdzie się w jego firmie, a następnie zatrudnia Pracownika bezpośrednio u siebie – DAJE WIĘC TO SZANSE DUŻO WIĘKSZEJ ILOŚCI OSÓB NA DOSTANIE SIĘ DO DANEJ FIRMY I ZDOBYCIA STANOWISKA, KTÓRE JEST ICH CELEM.

Warto więc na nowo spojrzeć na firmy, takie jak nasza i dostrzec istotę ich funkcjonowania na obecnym rynku pracy.

Udostępnij artykuł na:
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zobacz nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ

Z NAMI!

Chętnie odpowiemy na każde pytanie. Wypełnij nasz formularz, napisz do nas na maila lub zadzwoń:

Zobacz nasze usługi